12 grudnia, dzień wykładów otwartych

Według statystyk WHO w wyniku samobójstwa co 40 sekund na świecie ginie jedna osoba. Daje to około 800 tys. ofiar rocznie. Każda cyfra oznacza zakończone życie, za którym kryje się osobna, unikalna historia. Samobójstwom można zapobiegać, jeśli wystarczająco szybko dostrzeże się niepokojące symptomy, świadczące o pogłębiającym się u kogoś kryzysie psychicznym, oraz podejmie odpowiednie działania pomocowe.

12 grudnia w godzinach 10.00-15.00, w ramach kampanii społecznej „Życie warte jest rozmowy” w Instytucie Psychiatrii i Neurologii przy ul. Sobieskiego 9 w Warszawie odbędą się Wykłady Otwarte pod hasłem „Gdy życie traci sens… Zachowania samobójcze w grupach podwyższonego ryzyka”, poświęcone zagadnieniu samobójstwa wśród grup charakteryzujących się wysokim wskaźnikiem zachowań samobójczych. 

Wydarzenie organizuje w ramach Narodowego Programu Zdrowia Instytut Psychiatrii
i Neurologii oraz Polskie Towarzystwo Suicydologiczne we współpracy z Wydziałem „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego.

Aby przeciwdziałać zachowaniom autodestrukcyjnym w grupach podwyższonego ryzyka należy poznać źródło czynników sprzyjających pogłębianiu się kryzysu psychicznego. W tym celu na wydarzenie zaprosiliśmy ekspertów, którzy w ciągu około 30-minutowych wykładów podejmą konkretne aspekty problemu i wyzwań prewencyjnych dla poszczególnych grup.
Po każdej wypowiedzi słuchacze będą mieli okazję zadać pytania oraz porozmawiać
z prelegentem.

Równolegle do wykładów, przez cały czas trwania wydarzenia, każdy potrzebujący rozmowy uczestnik będzie mógł skorzystać z konsultacji u dyżurujących w Pokojach Wsparcia specjalistów. Udział jest bezpłatny, organizatorzy zapewniają catering i lunch.

W razie pytań prosimy o kontakt na adres mailowy: pts.zyciewartejestrozmowy@gmail.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *