#życiewartejestrozmowy

Każdego roku na świecie ponad 800 000 ludzi popełnia samobójstwo. W Polsce codziennie odbiera sobie życie około piętnastu osób. Nie oznacza to jednak, że nie ma szans na zmianę tych statystyk. Wręcz przeciwnie, każdy z nas może w jakiś sposób przyczynić się do zmiany na lepsze. Często nie trzeba wiele. Wystarczy zwrócić uwagę na tych, którzy potrzebują wsparcia, wyciągnąć pomocną dłoń do osoby w kryzysie (zarówno tej bliższej, jak i niezbyt dobrze nam znanej), wysłuchać jej problemów, pokrzepić ciepłym słowem i wspólnie poszukać wyjścia z trudnej sytuacji. Zauważmy, że ktoś jest w potrzebie, gdyż każdego człowieka może dotknąć kryzys − my też możemy kiedyś potrzebować pomocy.


Jako twórcy kampanii społecznej „Życie Warte jest Rozmowy” podkreślamy znaczenie profilaktyki samobójstw w zmniejszeniu ich liczby w Polsce. W tym celu zachęcamy ludzi mediów do poruszania tematów związanych z samobójstwami zgodnie z wszelkimi zasadami prewencji, zawartymi w poradnikach dla mediów i osób wypowiadających się w mediach. Ważne jest to, by w sposób właściwy mówić i pisać o samobójstwach w przestrzeni publicznej.


Każdy z Was może przyczynić się do rozwoju kampanii. Wystarczy, że opublikujecie zdjęcia z napisem #życiewartejestrozmowy. Możecie być na nich sami, z rodziną, przyjaciółmi czy innymi ważnymi dla Was osobami. 


Pomóżcie nam w rozpowszechnianiu kampanii, aby wszyscy, których znacie, dowiedzieli się o jej idei. Pamiętajmy wszak, że Życie Warte Jest Rozmowy!